Rexoil Laboratuvar

REXOIL PETROKİMYA deney laboratuvarı, konusunda uzman ve deneyimli kadrosuyla ASTM (Amerikan Standart Test Metotları) ve TSE (Türk Standartları Enstitüsü) test metotlarına göre madeni yağ ve gres analizleri gerçekleştirmektedir.

 

Bünyesindeki üstün teknolojik özelliklere sahip test cihazları ile yaptığı analizlerin doğruluğunu ve geçerliliğini 2021 yılında kanıtlayarak TÜRKAK tarafından verilen TS EN ISO/IEC 17025 laboratuvar akreditasyon belgesini almaya hak kazanmıştır.

 

Gün geçtikçe gelişen deney hizmet kapsamını arttırarak bugün yirmi altı adet deney ile hem iç hem de dış müşterilerine analiz hizmeti vermektedir. Laboratuvar ekibi tarafından gerçekleştirilen test sonuçlarının diğer laboratuvarlar ile kıyaslanması adına ODTÜ Petrol Araştırma Merkezi (PAL) tarafından düzenlenen laboratuvarlar arası karşılaştırma test programına (LabKar) yılda iki kez katılmaktadır.

 

Böylece diğer madeni yağ laboratuvarları ile laboratuvar ölçüm performansını kıyaslayarak yüksek kalitede hizmet vermek en önemli hedefi olmuştur.